Rozglądając się po sklepach widzimy różne sposoby pakowania produktów. Najczęściej są to opakowania papierowe i foliowe, w różnych formatach i kolorystyce. Niedużych rozmiarów torebki spotykane są często na półkach sklepowych w wielu branżach.

Atuty zamykanych torebek papierowych

torebki papierowe zamykaneW branży cukierniczej i piekarniczej w szerokim zakresie wykorzystywane są torebki papierowe tzw. fałdowe – wykonane z delikatnego białego półpergaminu. W opakowania fałdowe pakowane są codzienne niezliczone ilości bułek, bagietek i ciastek. Torebki fałdowe z okienkiem eksponują walory produktu oraz powodują, że produkt wygląda bardziej atrakcyjnie. Popularnym rodzajem opakowań do produktów spożywczych są też torebki krzyżowe, wykonane z szarego papieru. Inny przykład torebek papierowych to formy zamykane. Takie torebki papierowe zamykane wyróżniają się wysoką estetyką i wygodą w użytkowaniu. W torebki zamykane pakowane są różne produkty spożywcze i kosmetyki. Otwieranie i ponowne zamykanie umożliwia wyposażenie torebki w specjalny klips lub zamknięcie strunowe. Jest to szczególnie komfortowe w przypadku takich produktów jak kawa, herbata czy przyprawy. Zamknięcie produktu chroni przed wilgocią i zapachami innych produktów. Zupełnie inny rodzaj opakowania papierowego stanowią bardziej eleganckie torebki z uchwytem. W takie torebki pakowane są produkty ekskluzywne, upominki i różne gadżety firmowe, które reklamują działalność przedsiębiorstwa. 

Niezależnie od rodzaju torebek papierowych, śmiało można stwierdzić, że w wielu branżach są po prostu niezastąpione. Wysoka estetyka i wygoda użytkowania to główne zalety takich opakowań. Warto też pamiętać, że są przyjazne dla środowiska, zapewniając odpowiednie warunki do przechowywania rozmaitych produktów.